• Anasayfa /
  • Duyurular/
  • Iveco Fren Merkezi Fiyatları Ne Kadardır?

Iveco Fren Merkezi Fiyatları Ne Kadardır?

Iveco Fren Merkezi Fiyatları Ne Kadardır? Iveco fren merkezi, aracın sürüş güvenliği ile doğrudan bağlantılı olan araba parçasıdır. Gaza bastığınızda hızlanırken karşınıza çıkan olumsuz bir durum söz konusu olduğunda, hemen durabilmenizi sağlayan parçalardan biridir.

Fren silindiri ismiyle de bilinen fren merkezi, sürüş esnasında frenleme aşamasında kuvveti aktaran önemli bir parçadır. Bu sebeple arıza durumu söz konusu olduğunda direkt değiştirmeniz, hem güvenliğiniz hem de aracınızın sağlığı açısından hayati önem taşır.

Arıza söz konusu olduğunda direkt değişimi gerçekleştirmelisiniz. Peki,  bu değişim nasıl olur? Biraz daha açıklayalım.

Öncelikle fren merkezi değişiminin araçlara göre değişiklik gösterdiğini belirtelim. Iveco fren merkezi değişiminin profesyonelce gerçekleşmesi gerekir. Yapılan küçük bir hata frenin tamamen arızalanmasına yol açabilir.

Eğer aracınızın fren sistemi kampanalı ise lift veya kriko yardımı ile kaldırılıp lastikler söküldükten sonra kampananın kapağı çıkarılmalıdır. Ardından fren merkezini direkt görürsünüz. Fren merkezini böylece kolayca çıkarıp yerine yenisini takabilirsiniz.

Aracınızın fren sistemi disk tipi ise balatayı sökmeniz gerekir. Her iki fren tipi içerisinde değişim işlemi kolay ve pratiktir.

Fren merkezi değişiminden sonra mutlaka havasını almanız gerekir.

Bunlarla uğraşmanız yerine profesyonel ekibiyle çalışan oto tamir firmalarından destek alabilirsiniz. Böylece işi uzmanına bırakarak aracınızda yer alan sorunu kökten çözebilirsiniz.

Fren Merkezi Arıza Belirtileri Nasıldır?

Fren merkezi arızasının ana belirtisi frenin hiç tutmamasıdır. Bu doğrudan güvenliğiniz ile alakalı olduğundan dolayı, diğer belirtileri gösterdiği anda değiştirmeniz gerekir.

Diğer bir belirti ise frene basınca savurup çekme yapmasıdır. Basınç farklılığından dolayı bir teker daha fazla durmaya çalışırken diğeri aynı oranda yavaşlamaz. Bunun sebeplerinden biri fren merkezinde yer alan arızadır.

Fren hidroliğinin kirlenmiş olması da contaların aşınmasından dolayıdır. Bu sorun ilerleyen süreçte contanın parçalanmasına sebep olabilir. Hidrolikte bir renk değişimi gözlemlerseniz aracınızı durdurmak için normalden fazla kuvvet uygulamanız gerekebilir. Aracınızın fren mesafesinin uzamasına yol açar.

Aracınızda fren arıza lambası mevcutsa, bir sorun söz konusu olduğunda sizi bilgilendirmek için o ışık yanacaktır. Böylece herhangi bir sorun yaşamadan direkt oto tamir firmasına aracınızı götürebilirsiniz.

Iveco fren merkezi fiyatları ise aracınızın modeline ve ihtiyacı olan onarım hizmetine göre değişiklik göstermektedir.