• Anasayfa /
  • Duyurular/
  • Iveco Kamyon Vites Şeması Değişimi

Iveco Kamyon Vites Şeması Değişimi

Iveco Kamyon Vites Şeması Değişimi Iveco kamyon vites şeması değişimi, yedek parçalar ile sağlanır. Kamyonun vites şeması için gerekli olan parçalar için Iveco yedek parçalarından şanzıman malzemelerini gerekir. Bu noktada vites kolları, vites topuzları, itme karbonu, rulmanlar, itme karbon burçları, vites topları, vites milleri vites, vites kilitleri, vites kolu contaları ve şanzıman conta takımları gibi parçaları değiştirebilirsiniz. Şanzıman uygun şekilde değiştirilmediyse, hasarlı şanzıman malzemesi orijinal yedek ile değiştirilmeden öncekiyle aynı olabilir. Ayrıca vites kolçakları, vites balataları, vites kabloları, vites yayları, vites çıkışları, vites kutuları gibi parçalar da değiştirilebilir.

Iveco Vites Topuzu Nasıl Değiştirilir?Iveco kamyon vites şeması içinde yer alan vites topuzunu değiştirmek için yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşınmış veya hasar görmüş bir vites topuzunu kendiniz de değiştirebilirsiniz. Vites topuzu takılarak kullanıldığından, karmaşık bir işlem gerekmez. Ancak körükler ve kol vites topuzları söz konusu olduğunda, daha karmaşık uygulamalar gerekir. Bu yüzden kendiniz değiştirmek yerine bir uzmana da başvurabilirsiniz. Güvenli sürüşü sağlamak için vites topuzu seçiminde birçok etkili faktör vardır. Deri ve süet gibi malzemelerden yapılmalarının yanı sıra kahverengi ve siyah tonlarındaki ürünler Iveco araçlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Iveco Vites Topuzu Ne Zaman Değiştirilmelidir?


Vites değiştirme isteğe bağlı olarak veya istek üzerine yapılabilir. İsteğe bağlı değiştirme, aracın iç mekanını kişiselleştirmek veya daha estetik bir görünüm kazandırmak istediğinizde uygulanabilir. Bu, aracınızı satışa çıkarmayı düşündüğünüzde değerini artırmanın en iyi yollarından biridir. Vites topuzu üzerindeki işaretler aşınmış, solmuş veya görünmüyorsa zorla değiştirme yararlıdır. Bu, daha güvenli bir sürüş deneyimi için en faydalı noktalardan biridir. Bu gibi durumlarda hemen değiştirmeniz gerekir. Bu sayede vites değiştirirken oluşabilecek kaza riskini %0'a kadar azaltabilirsiniz. Yorgun ve dikkat dağıtıcı günlerde, manuel şanzımanlı bir arabada belirli bir durumu kaçırmamak için vites topuzunu değiştirmeniz gerekir. Bunun için ise Iveco kamyon vites şeması inceleyerek doğru bir şekilde vites topuzunu değiştirebilirsiniz. Ancak vites topuzu satın alırken ürünlerin orijinal olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamazsınız.