• Anasayfa /
  • Duyurular/
  • İveco Yedek Parça Fiyatları

İveco Yedek Parça Fiyatları

İveco Yedek Parça Fiyatları

İveco Yedek Parça Fiyatları

 
İveco yedek parçaları fiyatları aracın modeline göre değişmektedir. İveco yedek parça ihtiyacı olan kişilere yedek parça temini konusunda uzmanlaşmış firmalar, Iveco marka araçlar için her türlü yedek parça satışını yapmaktadır. Ancak, bu parçalar saygın bir şirketten satın alınmalıdır. Aksi takdirde orijinal parça satın almamaktan kaynaklanan pek çok sorun ortaya çıkmaktadır. Yedek parçalar araca tam uyumlu ve yüksek performans özelliğine sahiptir. Bu nedenle el freni kabloları, levyeler, rot başları, fren balataları, trafik işaretleri ve kaporta yanları gibi değiştirilmesi gereken tüm parçalar orijinal parçalarla değiştirilmelidir.

İveco Yedek Parçaları Nedir?

 
Bir otomobili oluşturan tüm parçalar birer birer değiştirilebilir. Kaza, normal aşınma, hasar, arıza vb. nedenlerle değişikliğe tabidir. Düzenli olarak değiştirilen parçalar ön tamponlar, arka tamponlar, yağ filtreleri, hava filtreleri, ışıklar, elektrikli parçalar ve motor parçalarıdır. Elektrikli ve elektronik parçalar özellikle büyük araçlarda en çok ihtiyaç duyulan parçalardır. Bu açıdan İveco yedek parçaları fiyatları aracın ihtiyacı olan ürüne göre değişmektedir.

İveco Yedek Parça Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 
Yedek parçalar kullanılmış arabaların değerini etkilediğinden orijinal parça olmasına özen gösterilmelidir. Orijinal aksesuarlar fiyat/kullanım açısından çok uygun olmadığından orijinal aksesuarları beğenmezseniz satın aldığınız aksesuarların kaliteli malzemelerden yapıldığını unutmamalısınız. Ayrıca satıcının veya üreticinin garantisine dikkat etmeniz gerekir. Yedek parçaların araç yapısına uygun olması önemlidir. Buna ek olarak araca ekleyeceğiniz bileşenlerin araç performansını, araç güvenliğini, sürücü ve yolcu konforunu olumsuz etkilememesi gerekmektedir.

İveco OEM Yedek Parça Nedir?

 
OEM, ‘Orijinal Ürün Üreticisi’ anlamına gelir. Otomobil üreticileri genellikle iş birliği içinde çalışırlar. OEM parça üreticileri, orijinal yedek parça sağlayan şirketlerdir. OEM İveco yedek parçaları fiyatları, sözleşmeli üreticilerden ve internetten öğrenilebilmektedir. Bu açıdan yaşadığınız ülkede otomobil parçaları bulamıyorsanız, yurtdışından sipariş verebilirsiniz. OEM parçaları, OEM numaralarıyla tanımlanır. Üreticinin OEM numarası rakamlar ve harflerden oluşmaktadır.

İveco OEM Yedek Parça Fiyatları

 
OEM, orijinal ürün üreticisinin kısaltması olup, firmanın ürettiği ürüne patent ile marka verilmeden önceki hali olarak tanımlanabilmektedir. Otomobil üretiminde kullanılan parçaların çoğu, orijinal ekipman üreticileri olarak üretilmekte ve otomobiller, birleşik şirketin markası altında satılmaktadır. Otomobil dışında birçok tanınmış firma kendi parçalarını birleştirip benzer şekilde satmaktadır. Bu açıdan OEM İveco yedek parçaları fiyatları ekonomik bir özelliğe sahiptir.
 
 

İveco OES Yedek Parça Nedir?

 
Otomobil parçası olan OES yedek parçalar araç fabrikalarında üretilmemektedir. Ancak, otomobil üreticisi tarafından tanımlanan parçaların üretici tarafından üretilen taşeron parçalar olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca OEM ve OES parçaları aynı fabrikada üretilen özdeş parçalardır. Bu ürünün sadece fiyatı, kutusu ve paketi farklıdır. Aracın montaj anında kullandığı tüm parçalar, sarf malzemeleri ve araç üzerinde kullanılan yedek parçalar orijinal yedek parça kategorisindedir. Bu açıdan İveco yedek parçaları fiyatları konusunda OEM ve OES farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için yedek parça firmaları ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İveco Yedek Parça Fiyatları

 
Bir araç için ihtiyacınız olan parçaların fiyatı aracın yaşına ve parçaların orijinal olup olmadığına bağlıdır. Kızdırma bujileri 10 TL'den başlayıp 100 TL'ye kadar çıkar. Yakıt filtreleri 30 TL ile 170 TL aralığında satılmaktadır. Sis farları 270 TL veya 400 TL aralığında mevcuttur. Oksijen sensörlerinin maliyeti 330 TL ile 1100 TL arasındadır. Ateşleme ısısı fiyatı 210 TL'dir. V kayışları 70 TL ile 190 TL aralığındadır. Tüm bu parçaların fiyat değişikliğinin sebebi orijinal veya yan sanayi olmalarıdır. Ancak hasarlı araç parçalarını değiştirirken orijinal parçalar satın aldığınızdan emin olun. Bu sayede satın alacağınız parçalar aracınızla uyum sorunu yaşamayacaktır.

İveco Daily Yedek Parça Fiyatları

 
Araç bazında İveco yedek parçaları fiyatları, yedek parçanın modeline ve türüne bağlıdır. Ancak salmastra genellikle 250 TL'dir. 30 TL motor sıcaklık sensörü; fren diski 180 TL; bijon fiyatı 5 TL civarındadır. Öte yandan armatür fiyatı 90 TL, su enjeksiyonlu motor fiyatı 80 TL'dir. Ön silecek lastikleri 160 TL'den başlayan fiyatlarla bulunabilmektedir. Darbe emici toz botları 40 TL'den başlamaktadır. Fiyat bilgisinin eksikliği açıkça ürünün doğasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle net fiyat bilgisi için parçaları satan firma ile iletişime geçmelisiniz.

İveco Eurotech Yedek Parça Fiyatları

 
İveco'nun yedek parça fiyatları parçaya göre değişiklik göstermektedir. Ancak el freni hattı yaklaşık 25 TL civarındadır. Yakıt hortumu yaklaşık 115 TL ve benzin pompası fiyatları 700 TL'den başlamaktadır. Bağlantının sol veya sağ ucu 35 TL ve ön veya arka fren balataları 195 TL'dir. Yakıt filtresi fiyatları 55 TL ile 170 TL arasında değişmektedir. Fiyat dalgalanmasının nedeni aracın özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yerel parça firmanızdan temin ederek net fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İveco Toptan Yedek Parça Fiyatları

 
İveco kamyon parçalarının toplu olarak satın alınması çok cazip bir seçenektir. Bu nedenle, kamyonunuz için ihtiyacınız olan tüm parçaları toplu olarak satın almak istiyorsanız daha basit bir yaklaşımı tercih edebilirsiniz. Güvenilir bir firmadan alışveriş yaparsanız sorun olmaz. Güneşlik kontrol lambaları, hava sensörü süspansiyonları, yağ soğutucuları, dörtlü düğmeler, turbo VGT sensörleri, anahtar valf kolları, eksantrik mili yatakları, valf hidroliği, tahrik tarafı milleri, standart ana yataklar, piston segman pimleri, ön tampon gibi yedek parçalara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda toplu olarak yedek parça satın almak bütçenizi zorlamaz.